Sofuoğlu rajthoz állt a szezon első motorversenyén

A Szupersport Motoros Világbajnokság első futamát Ausztráliában rendezték.

228400

A Szupersport Motoros Világbajnokságban versenyző török motoros, Kenan Sofuoğlu a hatodik helyen végzett a szezon első, Ausztráliában megrendezett versenyén.
A 4.445 méter hosszú, ausztráliai Phillip Island pályán 18 kört kellett megtenniük a versenyzőknek.
A versenyt a pole pozícióból induló MV Agusta Reparto Corse francia versenyzője, Jules Cluzel nyerte, 1.33.684-es idővel.
Az olasz Lorenzo Zanetti csapattársától 3.494 másodperccel elmaradva a 2. helyen végzett, a dobogó harmadik fokára pedig a CIA Landlords Insurance Honda brit versenyzője, Gino Rea állhatott fel 8.636 másodperces hátránnyal.
Kawasaki Puccetti csapatában versenyző török motoros, Kenan Sofuoğlu a második sorból indult a versenyen, és 18.608 másodperces hátrányt szerzett, amivel a 6. helyet sikerült megszereznie, 10 pontot szerezve csapatának a szezon első versenyén.
A bajnokság második fordulójára március 22-én, Thaiföldön kerül majd sor.