Lezajlott a Török Sakk Kupa

Véget ért az Antalyában Rendezett 2015-ös Török Sakk Kupa

214798

A Török Sakkszövetség által rendezett versenyen 61 tartomány 418 sportolója vett részt. A versenyek végeztével ünnepélyes eredményhirdetés keretében kiosztásra kerültek az érmek is.

A kupán az első helyet Orkhan Eminov, a másodikat Kıvanç Haznedaroğlu, a harmadikat Mert Erdoğdu szerezte meg. az első három helyezetten kívül Mustafa Yelken, Bahadır Özen, Ufuk Sezen Arat, Umut Atakişi, Şiar Yaran és Doğan Küçük szerezte meg a jogot, hogy a 2015-ös török bajnokságban részt vegyen.

A tartományok közül Isztanbul az első, Ankara a második, Antalya a harmadik lett.

A kupa első helyezettjét 5.000, a másodikat 3.500, a harmadikat 3.000 líra pénzjutalomban is részesítették. Mellettük az első 20 helyezett nyert még különböző összegű pénzdíjat.

A Sakkszövetség elnöke, Gülkız Tulay az ünnepségen mondott beszédében elmondta, hogy a Török Kupán 7 és 70 év között minden korcsoportból vettek részt versenyzők. Az elmúlt időben évről évre növekszik az igazolt sakkozók száma. A sportágnak jelenleg 495 igazolt versenyzője van, és ezzel a legtöbb játékost igazolta a törökországi sportszövetségek közül. Az utóbbi években a török sportolók nemzetközi szinten is egyre jelentősebb sikereket érnek el a sakkban.