Златен медал в борбата...

Таха Акгюл взе златото в категория 125 килограма...

119104

Турските борци поставиха отпечатъка си над първия ден на Световното първенство по борба в столицата на Узбекистан Ташкент

Турският борец в категория 125 килограма в свободния стил Таха Акгюл спечели златен медал.

Таха Акгюл победи на финала иранския борец Комил Гасеми с 4 на 3 и стана притежател на световната титла.

Президентът на Турция Реджеп Тайип Ердоган изпрати поздравително послание в което честити на Таха Акгюл този голям успех.

Президентът Ердоган потърси по телефона и председателя на Турската Федерабия по Борба Хамза Йерликая и също го поздрави за успеха.

Министърът за младежта и спорта Чагатай Кълъч, потърси по телефона Хамза Йерликая и бореца Таха Акгюл и ги поздрави за спечелването на златния медал.

Председателят на ВНСТ Джемил Ччиек също честити на Таха Акгюл златния медал.

Другия турски борец излязъл вчера на финал на тепиха, Якуп Гьор, загуби срещата с руския борец Кетик Цаболов с технически туш и взе сребърен медал.

Борецът в категория 86 килограма Селим Яшар се наложи над бореца от Казахстан Аслан Кахидзе с пет на два и спечели бронзов медал.