Trabzonspor osvojio turski kup

Fudbaleri Trabzonspora osvojili su Kup Turske, pošto su u finalu savladali Alaniyuspor sa 2:0 (1:0).

1464548

Trabzon je u 25. minutu  poveo golom Šorlota je idealno centrirao sa leve strane, a Abdulkadir Omur uklizao je i sproveo loptu u mrežu.

Bila je to izjednačena utakmica sa prilikama na obe strane, Antaliji je u 96. minutu poništen gol zbog ofsajda, a Trabzon je potom došao do drugog pogotka preko Aleksandera Sorlota u desetom minutu nadoknade.

Gol je pao posle kontre kada je Alaniyu već sve poslala u napad.

Igralo se tako dugo jer je u 77. minutu Filip Novak pretrpeo težu povredu glave.

To je deveti put u istoriji da je Trabzon osvojio Kup Turske, a prvi od sezone 2009/2010. Šampionat su poslednji put osvojili 1984. godine.

Tagovi: #Trabzonspor