Liverpool nanio prvi poraz Manchester Cityju ove sezone

Ekipi sa Anfielda ovo je četvrta uzastopna pobeda i nalazi se na trećem mestu tabele, zajedno s Chelseajem i Manchester Unitedom, koji ima utakmicu manje

888133

Engleski premijerligaš Liverpool, pobedom nad Manchester Cityjem, prekinuo je niz protivnika od 30 utakmica bez poraza.

Alex Oxlade-Chamberlain već u devetoj minuti je zatresao mrežu Cityja.

U 40. minuti Leroy Sane je uzvratio i izjednačio za protivničku ekipu.

Nakon povratka iz svlačionice, do 68. minute Liverpool je vodio 4-1, a strelci su bili Roberto Firmino, Sadio Mane i Mohamed Salah.

"Građani" se nisu želeli predati pa je Bernardo Silva u 84. minuti pogodio za 4-2. Ilkay Gundogan je postigao gol u sudijskoj nadoknadi za konačnih 4-3.

Ekipi sa Anfielda ovo je četvrta uzastopna pobeda i nalazi se na trećem mestu tabele, zajedno sa Chelseajem i Manchester Unitedom, koji ima utakmicu manje.

Manchester City je pretrpio prvi poraz ove sezone i sa 62 poena nalazi se na prvom mestu.