Kvalifikacije za SP 2018: Crna Gora ubedljiva protiv Kazahstana

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobedila je u Astani selekciju Kazahstana 3:0 (1:0), u utakmici E grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine

799963

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je  u Astani selekciju Kazahstana 3:0 (1:0), u utakmici E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Crnogorski fudbaleri, koji su dobili i prvi međusobni duel u Podgorici (5:0), upisali su četvrtu pobjedu u kvalifikacijama i učvrstili se na drugom mjestu na tabeli.

Izabranici selektora Ljubiše Tumbakovića do pobjede došli su golovima Marka Vešovića u 31, Fatosa Bećiraja u 53. i Marka Simića u 63. minutu.

Trijumf je mogao biti i ubjedljiviji, ali Bećiraj i Jovetić nisu realizovali svoje šanse. U samom finišu u prilici je bio i rezervista Stefan Mugoša, ali je pogodio prečku.

Domaćin je u 17. minutu bio u prilici da povede, ali je golman Petković bio siguran nakon šuta Jeldosa Ahmetova.

U ostalim mečevima E grupe, večeras će se sastati Danska i Poljska, odnosno Rumunija i Jermenija.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti u ponedjeljak duelom sa Rumunijom u Podgorici.