Apple prezantoi modelet e reja të iPhone

Kompania Apple ka prezantuar të martën në qendrën e saj në Kaliforni modelet reja të telefonit të njohur celular, iPhone në aktivitetet e organizuara me rastin e 10-vjetorit. Modelet e reja janë iPhone8 dhe iPhone 8 Plus, si dhe iPhone X, i cili nuk e ka butonin shumëfunksional në pjesën e përparme. Modeli i ri, iPhone X është i pajisur me një ekran me rezolucion më të lartë, me teknologjinë e karikimit me valë dhe identifikim të fytyrës dhe me veçori të tjera që do të bëhen publike në ditët në vijim.