Siri - 30 të vrarë dhe rreth 100 të plagosur në një sulm kamikaz në Haseke

Në sulmin kamikaz të ndërmarr në një sallë dasmash në qytetin Haseke të Sirisë, janë vrarë 30 persona.suriye haseke saldırı


Fjalët Kyçe: sulm kamikaz , salon dasmash , Haseke , Siri