Gjermania feston 27-vjetorin e ribashkimit të vendit

Republika Federale e Gjermanisë festoi më datë 3 tetor përvjetorin e 27-të të ribashkimit. Presidenti Frank-Walter Steinmeier, Kancelarja Angela Merkel dhe Kryeparlamentari Norbert Lammer morën pjesë në ceremoninë kryesore të festimeve në Majnc.