Presidenti Erdogan pret me ceremoni zyrtare Presidentin e Salvadorit, Nayib Bukele

Presidenti Recep Tayyip Erdogan priti me ceremoni zyrtare Presidentin e shtetit të Amerikës Qendrore, Salvador, Nayib Bukele.

1765937
Presidenti Erdogan pret me ceremoni zyrtare Presidentin e Salvadorit, Nayib Bukele

Presidenti Recep Tayyip Erdogan priti me ceremoni zyrtare Presidentin e shtetit të Amerikës Qendrore, Salvador, Nayib Bukele.

Presidenti Erdogan e priti Bukelen në hyrjen kryesore të Kompleksit Presidencial.

Erdogan dhe Bukele do të marrin pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjeve dhe në një konferencë të përbashkët shtypi pas takimeve kokë më kokë dhe ndërmjet delegacioneve.

 


Lajme të ngjashme