Çavusoglu zhvilloi një bisedë telefonike me Lavrov

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) ka realizuar një bisedë telefonike me homologun e tij rus, Sergey Lavrov, njoftoi Ministria e Jashtme turke.

1736227
Çavusoglu zhvilloi një bisedë telefonike me Lavrov

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) ka realizuar një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergey Lavrov.

Siç njofton Ministria e Jashtme turke Çavushollu dhe Lavrov kanë diskutuar marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale.Lajme të ngjashme