Presidenti Erdogan bisedoi në telefon me Mbretin e Jordanisë

Presidenti Erdoan ka realizuar një bisedë telefonike me Mbretin e Jordanisë Abdullahun e 2-të, njoftoi Drejtoria e Komunikimeve të Presidencës.

1615087
Presidenti Erdogan bisedoi në telefon me Mbretin e Jordanisë

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) ka realizuar një bisedë telefonike me Mbretin e Jordanisë Abdullahun e 2-të.

Bisedën e ka konfirmuar Drejtoria e Komunikimeve të Presidencës, sipas të cilës në këtë bisedë telefonike janë vlerësuar marrëdhëniet Turqi-Jordani dhe çështjet rajonale.

 


Lajme të ngjashme