Pakistani mbështet operacionin e Turqisë në Idlib

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) ka zhvilluar një bisedë telefonike me Kryeministrin e Pakistanit, Imran Han.

1371242
Pakistani mbështet operacionin e Turqisë në Idlib

Sipas deklaratës së Drejtorisë së Komunikimeve të presidencës turke Erdoan dhe Han kanë biseduar për Sirinë, veçanërisht për Idlibin dhe çështjen e refugjatëve si dhe për marrëdhëniet dypalëshe.

Kryeministri i Pakistanit, Imran Han i tha Presidentit Erdoan se vendi i tij e mbështet plotësisht Turqinë në çështjen e Idlibit dhe refugjatëve.

 

 


Lajme të ngjashme