Një tërmet i fortë godit Turqinë, raportohen 20 të vdekur dhe shumë të plagosur

Departamenti për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Situatave Emergjente (AFAD), sipas të dhënave paraprake, njoftoi për 20 të vdekur.

Një tërmet i fortë godit Turqinë, raportohen 20 të vdekur dhe shumë të plagosur

Një tërmet me magnitudë  6,8 ballë i shkallës Rihter dhe epiqendër qytetin Elazig të Turqisë ka tronditur fuqishëm jo vetëm qytetin por është ndjerë pothuajse në të gjithë pjesën indore të Turqisë si dhe më gjerë.

Departamenti për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Situatave Emergjente (AFAD), sipas të dhënave paraprake, njoftoi për 20 të vdekur.

Ministri i Brendshëm i Turqisë Suleyman Soylu, njoftoi se vazhdojnë punimet për kërkim-shpëtimin ndërsa në spital janë shtruar për kurim 1015 të plagosur.Lajme të ngjashme