Arrin në 3 numri i dëshmorëve të operacionit “Dega e Ullirit”

Në operacionin ‘Dega e Ullirit” që zhvillohet në Afrin numri i dëshmorëve arriti në tre.

Arrin në 3 numri i dëshmorëve të operacionit “Dega e Ullirit”

Kapteri i Forcave Speciale të Këmbësorisë me detyrë në Batalion I Komando të Kajserisë, Mehmet Muratdagi u plagos si pasojë e përleshjeve në afërsi të Afrinit.

 

Kapteri u mor menjëherë në kurim në spital por pavarësisht të gjitha ndërhyrjeve nuk mundi të shpëtojë.

Në operacionin “Dega e Ullirit” ra dëshmor edhe togeri i këmbësorisë, Oguz Kaan Usta dhe nënoficeri i këmbësorisë me gradë kapteri I,  Musa Ozalkan.Lajme të ngjashme