Basketboll: Fenerbahçe Beko fiton me diferencë ndaj Olimpiakos

Përfaqësuesja turke ka arritur fitoren e 8-të duke mposhtur skuadrën Olimpiakos me rezultatin 94-80.

1761114
Basketboll: Fenerbahçe Beko fiton me diferencë ndaj Olimpiakos

Fenerbahçe Beko mirëpriti në fushën e saj Olimpiakos në javën e 20-të të Ligën Evropiane THY “Turkish Airlines EuroLeague”.

Përfaqësuesja turke ka arritur fitoren e 8-të duke mposhtur skuadrën Olimpiakos me rezultatin 94-80.

Melih Mahmutoglu ishte shënuesi më i mirë i ndeshjes me 17 pikë për Fenerbahçe Beko, që e mbylli pjesën e parë të ndeshjes me rezultatin 39-36.

Tek mysafirët u shquan Sloukas dhe Dorsey me nga 14 pikë.Lajme të ngjashme