LeBron James me 37 pikë për LA Lakers, i siguron fitoren e 4-të radhazi

Superylli LeBron James të enjten vonë udhëhoqi Los Angeles Lakers për fitoren e katërt radhazi ndaj Charlotte Hornets me një rezultat prej 116-105.

1604802
LeBron James me 37 pikë për LA Lakers, i siguron fitoren e 4-të radhazi

Superylli LeBron James të enjten vonë udhëhoqi Los Angeles Lakers për fitoren e katërt radhazi ndaj Charlotte Hornets me një rezultat prej 116-105, raporton Anadolu Agency (AA).

LeBron shënoi 37 pikë, tetë kërcime dhe gjashtë asistime për kampionët e NBA-së, ndërsa Dennis Schroder prodhoi 22 pikë dhe shtatë asistime në Staples Center.

Për Hornets, LaMelo Ball përfundoi me 26 pikë dhe shtatë asistime, ndërsa Terry Rozier shënoi 20 pikë.

Pas fitores, Lakers u kthyen në vendin e dytë në Konferencën Perëndimore me 28 fitore dhe 13 humbje. (AA=Lajme të ngjashme