NBA, ndërron jetë legjenda e Celtics, KC Jones

Legjenda e klubit amerikan të basketbollit Boston Celtics, KC Jones, ka ndërruar jetë në moshën 88 vjeçare, përpara ndeshjes së Krishtlindjes së ekipit kundër Brooklyn Nets, njoftoi Celtics të premten.

1552317
NBA, ndërron jetë legjenda e Celtics, KC Jones

Legjenda e klubit amerikan të basketbollit Boston Celtics, KC Jones, ka ndërruar jetë në moshën 88 vjeçare, përpara ndeshjes së Krishtlindjes së ekipit kundër Brooklyn Nets, njoftoi Celtics të premten.

Jones fitoi gjithsej 11 kampionate me Celtics, tetë si lojtar në vitet 1950 dhe 60 dhe tre të tjerë si trajner në vitet 80. (AA)


Fjalët Kyçe: #NBA , #KC Jones , #Boston Celtics

Lajme të ngjashme