Kampioni turk, Riza Kayaalp kthehet në atdhe

Mundësi turk Riza Kayaalp, i cili ka fituar medaljen e artë në peshën 130 kg në stilin greko-romak në Kampionatin Botëror të Mundjes që zhvillohet në Kazakistan, u prit me lule në aeroportin “Esenboga” të Ankarasë.

Kampioni turk, Riza Kayaalp kthehet në atdhe

Mundësi turk Riza Kayaalp, i cili ka fituar medaljen e artë në peshën 130 kg në stilin greko-romak në Kampionatin Botëror të Mundjes që zhvillohet në Kazakistan, u prit me lule në aeroportin “Esenboga” të Ankarasë.

Edhe prindërit e sportistit, që kishin ardhur për ta pritur në aeroport shprehën lumturinë dhe krenarinë e tyre.

Riza Kayaalp është sportisti i parë turk që ka arritur të bëhet 4 herë kampion bote në stilin greko-romak.

Synimi i ri i sportistit kombëtar turk është “kampion olimpiade”...Lajme të ngjashme