Arsene Wenger largohet nga Arsenali në fund të sezonit

Tekniku francez, Arsene Wenger, njoftoi të premten se do të largohet nga posti i trajnerit të ekipit londinez të Arsenalit në fund të sezonit, pas një karriere 22-vjeçare në krye të ekipit të premierligës angleze...

956267
Arsene Wenger largohet nga Arsenali në fund të sezonit

Tekniku francez, Arsene Wenger, njoftoi të premten se do të largohet nga posti i trajnerit të ekipit londinez të Arsenalit në fund të sezonit, pas një karriere 22-vjeçare në krye të ekipit të Premierligës angleze.

"Pas bisedimeve me klubin dhe një shqyrtimi të kujdesshëm, mendoj se ishte momenti i duhur për mua për t’u tërhequr në fund të sezonit", u shpreh trajneri me origjinë nga qyteti i Alzasës në një deklaratë të publikuar në faqen në internet të ekipit duke shprehur dashurinë dhe mbështetjen e tij të përhershme për Arsenalin. /ATSHLajme të ngjashme