Chambers në Arsenal deri në vitin 2021

Mbrojtësi i ri Calum Chambers (22) nënshkroi një kontratë të re dyvjeçare me Arsenalin.

825896
Chambers në Arsenal deri në vitin 2021

Mbrojtësi i ri Calum Chambers (22) nënshkroi një kontratë të re dyvjeçare me Arsenalin, kështu që ai do të qëndrojë në klubin londinez deri në vitin 2021.

Chambers, i cili në sezonin e kaluar kaloi në huazim në Middlesbrough, në Arsenal arriti në vitin 2014 nga Southampton për 18 milionë euro.

Deri më tani për "topxhinjtë", ka luajtur 60 ndeshje dhe ka shënuar tre gola. Këtë sezon ai luajti vetëm një herë në Kupën e Ligës. Deri më tani, Chambers ka luajtur tre ndeshje për ekipin kombëtar të Anglisë, që të tria në vitin 2014.Lajme të ngjashme