Brazili vazhdon të mbajë kryesimin e klasifikimit të FIFA-s

Skuadra kombëtare e Brazilit në futboll vazhdon të jetë në krye të klasifikimit të FIFA-s, publikuar të enjten...

726044
Brazili vazhdon të mbajë kryesimin e klasifikimit të FIFA-s

Skuadra kombëtare e Brazilit në futboll vazhdon të jetë në krye të klasifikimit të FIFA-s, publikuar të enjten.

Brazili ka marrë vendin e parë muajin e kaluar pas një mungese prej 7 vitesh në këtë nivel duke lënë pas Argjentinën (2) dhe Gjermaninë (3).

Klasifikimi i FIFA-s i 4 majit 2017 është:

1. Brazili

2. Argjentina

3. Gjermania

4. Kili

5. Kolumbia

6. Franca

7. Belgjika

8. Portugalia

9. Zvicra

10. SpanjaLajme të ngjashme