Operacioni “Burimi i Paqes”

Qëllimi ynë është paqja
objektivi është terrorizmi

FIFA – Cristiano Ronaldo shpallet futbollisti më i mirë i 2016-s

Portugezi Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i vitit 2016, çmim i dhënë për herë të parë nga instanca më e lartë e futbollit botëror, FIFA...

FIFA – Cristiano Ronaldo shpallet futbollisti më i mirë i 2016-s
Cristiano Ronaldo shpallet futbollisti më i mirë i 2016-s nga FIFA
Cristiano Ronaldo shpallet futbollisti më i mirë i 2016-s nga FIFA

Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë ka fituar çmimin për futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA. Gjatë vitit të kaluar, Ronaldo shijoi suksese të jashtëzakonshme duke fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kampionatin Evropian të Futbollit me kombëtaren portugeze.

Portugezi Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i vitit 2016.

Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë ka fituar çmimin për futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA, ndaras nga “France Football”.

Ronaldo në vitin 2016 shijoi suksese të jashtëzakonshme duke fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kampionatin Evropian të Futbollit me kombëtaren portugeze.

Në listën e ngushtë të kandidaturave, Ronaldo mposhti francezin Antoine Griezmann të Atletico Madridit dhe argjentinasin Lionel Messi të Barcelonës.

Claudio Ranieri është zgjedhur trajneri më i mirë i vitit.

Trajneri i Leicester City arriti të realizonte befasinë e vitit, duke fituar me klubin modest britanik titullin e kampionit në “Premier League”.

Në garën për trajnerin e vitit, tekniku italian mposhti francezin Zinedine Zidane të Real Madridit dhe Fernando Santos të Portugalisë.

Kurse gjermania Silvia Neid është fituesja e çmimit për trajnerin e vitit në futboll për femra.Lajme të ngjashme