Formacionet e mundshme për ndeshjet e sotme

Më poshtë do të gjeni formacionet e mundshme të ndeshjeve të javës së fundit të grupeve të Ligës së Kampioneve që do të luhen sonte.

Formacionet e mundshme për ndeshjet e sotme

Formacionet e mundshme të ekipeve për ndeshjet e javës së 6-të e të fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampioneve, që do të luhen të martën në mbrëmje, janë:

GRUPI A

Bâzel (ZVI): Vaclik – Lang, Suchy, Balanta, Traoré – Zuffi, Serey Die (ose T.Xhaka) – Bjarnason, Delgado (kap), Steffen – Doumbia

Trajner: Urs Fischer (ZVI)

Arsenal (ANG): Ospina – Gabriel, Mustafi, Koscielny, Monreal – Walcott, Elneny, Özil, G.Xhaka, Iwobi – Giroud

Trajner: Arsène Wenger (FRA)

Arbiter: Manuel De Sousa (POR)

Paris SG (FRA): Areola – Aurier, Thiago Silva, Marquinhos, Maxwell – Motta, Krychowiak, Matuidi – Di Maria, Cavani, Lucas

Trajner: Unai Emery (SPA)

Ludogorets (BULL): Stoyanov – Minev, Palomino, Moti, Natanael – Dyakov, Anicet – Cafu, Marcelinho, Wanderson – Keseru

Trajner: Georgi Dermendzhiev (BULL)

Arbiter: Tasos Sidiropoulos (GRE)

GRUPI B

Benfica (POR): Ederson – Semedo, Luisao, Lindelöf, Almeida – Salvio, Fejsa, Pizzi, Cervi – Guedes, Mitroglou

Trajner: Rui Vitoria (POR)

Napoli (ITA): Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan (ose Zielinski), Diawara, Hamsik – Callejon, Gabbiadini (ose Mertens), Insigne

Trajner: Maurizio Sarri (ITA)

Arbiter: Antonio Mateu Lahoz (SPA)

Dinamo Kiev (UKR): Rudko – Morozyuk, Khacheridi, Vida, Makarenko – Rybalka – Yarmolenko, Sydorchuk, Garmash (ose Buyalskyi), Tsygankov (ose Gromov) – Besedin

Trajner: Serguei Rebrov (UKR)

Besiktas (TUR): Fabricio – Beck, Marcelo, Tosic, Adriano – Hutchinson, Inler, Ozyakup, Quaresma – Tosun, Aboubakar

Trajner: Senol Günes (TUR)

Arbiter: Craig Thompson (SKO)

GRUPI C

FC Barcelone (SPA): Stegen (ose Cillessen) – Sergi Roberto (ose Aleix Vidal), Mascherano, Umtiti, Digne – Denis Suarez, André Gomes, Iniesta – Messi, Alcacer, Rafinha (ose Arda Turan)

Trajner: Luis Enrique (SPA)

Mönchengladbach (GJER): Sommer – Jantschke, Christensen, Vestergaard – Johnson, Strobl, Kramer, Wendt – Hofmann – Hahn, T.Hazard

Trajner: André Schubert (GJER)

Arbiter: Sergei Karasev (RUS)

Manchester City (ANG): Caballero – Sagna, Otamendi, Kolarov, Clichy  – Gundogan, Delph, Silva – Navas, Agüero, Sané

Trajner: Pep Guardiola (SPA)

Celtic Glasgow (SKO): Gordon – Lustig, Kolo Touré, Sviatchenko, Izaguirre – Brown, Rogic – Biton – S. Sinclair, Dembélé, Forrest

Trajner: Brendan Rodgers (IR.V)

Arbiter: Slavko Vincic (SLLO)

GRUPI D

Bayern Munich (GJER): Neuer – Rafinha, Martínez, Badstuber, Bernat – Alonso, Sanches – Robben, Thiago, Costa – Müller

Trajner: Carlo Ancelotti (ITA)

Atlético Madrid (SPA): Oblak – Vrsaljko, Godin, Gimenez, Lucas Hernandez – Saul (ose Gaitan), Koke, Gabi, Carrasco (ose Correa) – Gameiro (ose Torres), Griezmann

Trajner: Diego Simeone (ARGJ)

Arbiter: Clément Turpin (FRA)

PSV Eindhoven (HOL): Zoet – Arias, Schwaab, Isimat-Marin, Moreno, Willems – Zinchenko, Pröpper, Ramselaar – L.de Jong, Pereiro

Trajner: Phillip Cocu (HOL)

Rostov (RUS): Djanaev – Kalachou, Mevlja, César Navas, Granat, Koudryashov – Gatcan, Noboa, Erokhin – Poloz, Azmoun

Trajner: Ivan Daniliants (RUS)

Arbiter: Deniz Aytekin (GJER) 



Lajme të ngjashme