Messi thyen rekordin e Di Stefano, 515 gola në ndeshjet zyrtare

Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, e ka nisur mbarë sezonin e ri të Ligës së Kampioneve, duke shënuar tre gola në ndeshjen e javës së parë ndaj Celtic (7-0).

Messi thyen rekordin e Di Stefano, 515 gola në ndeshjet zyrtare

Dhe ka qenë pikërisht mbrëmja e 13 shtatorit të 2016, që ai nuk mund ta harrojë.

Sikurse shkruan gazeta spanjolle Mundo Deportivo, tre golat e shënuara nga Messi kanë berë që ai të shkojë në kuotën e 515 golave në ndeshjet zyrtare me Barcelonën.

Në këtë mënyrë, argjentinasi ka thyer rekordin e legjendës Alfredo di Stefano, i cili kishte shënuar 514 gola në ndeshjet zyrtare.Lajme të ngjashme