Euro 2016: Formacionet e mundshme për përballjen Francë- Shqipëri

Më poshtë vijojnë formacionet e mundshme të ekipeve të Francës dhe Shqipërisë për përballjen e parë të mërkurën në kuadër të turit të parë te Euro 2016.

Euro 2016: Formacionet e mundshme për përballjen Francë- Shqipëri

Formacionet e mundshme të ekipeve të Francës dhe Shqipërisë, që do të ndeshen në turin e parë të Euro-2016, të mërkurën në Marsejë janë:

Francë: Lloris (kap.) – Sagna, Rami, Koscienly, Evra – Kanté, Matuidi – Coman, Payet, Martial – Giroud

Trajner:  Didier Deschamps (FRA)

Shqipëri: Berisha – Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agolli (kap.) – Roshi, Kukeli, T. Xhaka, Lenjani, Abrashi – Sadiku

Trajner: Gianni De Biasi (ITA)

Arbiter: Michael Mullarkey (ANG)


Fjalët Kyçe: Euro 2016 , Francë , Shqipëri , futboll

Lajme të ngjashme