Naumoski në krye të Federatës së Basketbollit të Maqedonisë

Basketbollisti legjendar, Petar Naumoski, u zgjodh kryetar i federatës së basketbollit në atdheun e tij, Maqedoni.

Naumoski në krye të Federatës së Basketbollit të Maqedonisë

46 vjeçari i paharrueshëm i basketbollit, u ulën në kolltukun e kryetarit me unanimin e votave të delegatëve.

Petar Naumoski, me një karrierë 22 vjeçare në basketboll, ka veshur fanellat e shumë skuadrave të njohura të Evropës.

Sportisti maqedonas, në Turqi ka luajtur për skuadrat Efes dhe Ulkerspor, madje mori edhe nënshtetësinë turke dhe u quajt, Namık Polat.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme