Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, përballje mes të mëdhenjve

Në Nion të Zvicrës u hodh sot shorti i 1/8 të Ligës së Kampionëve, që prodhoi dy përballje mes të mëdhenjve, PSG – Chelsea dhe Manchester City – Barcelona.

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, përballje mes të mëdhenjve

Shtëpia e futbollit europian mikëpriti ceremoninë e hedhjes së shortit. Takimet e para do të luhen në datat 17 dhe 18 shkurt.

Ndeshjet e 1/8 të Ligës së Kampioneve janë:

PSG – Chelsea

Manchester City – Barcelona

Bayer Leverkusen – Atletico Madrid

Juventus – Borussia Dortmund

Schalke – Real Madrid

Shahktar – Bayern Munich

Arsenal – Monaco

Basel – Porto


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme