Formula-1: Rosberg fiton Çmimin e Madh

Rosberg (Mercedes) fiton Çmimin e Madh të Formula 1

Formula-1: Rosberg fiton Çmimin e Madh

Gjermani Niko Rosberg (Mercedes) fitoi sot Çmimin e Madh të Formula 1 që u zhvillua në principatën e Monakos.

Në vend të dytë u rendit britaniku Lewis Hamilton (Mercedes) dhe në vend të tretë u rendit australiani Daniel Ricciardo (Red Bull).

Kjo ishte gara e gjashtë e këtij viti për Çmimin e Madh të Formula 1.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme