Presidenti Thaçi, mirënjohës ndaj Presidentit Erdogan

Presidenti Thaçi, mirënjohës ndaj Presidentit Erdogan

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi bashkë me ish-presidentin Behgjet Pacolli kanë vizituar presidentin e Republikës së Turqisë Rexhep Tajip Erdogan. Thaçi dhe Pacolli nëpër rrjete sociale kanë njoftuar për takimin, duke shprehur respektin e madh ndaj presidentit Erdogan.