Covid-19 në Turqi (27 janar 2022) – 82.180 raste të reja, 174 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi janë regjistruar 82.180 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë që 174 të sëmurë të tjerë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1769537
Covid-19 në Turqi (27 janar 2022) – 82.180 raste të reja, 174 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të enjten në mbrëmje se 174 pacientë të tjerë e kanë humbur betejën me koronavirusin e llojit të ri (Covid-19).

Në 24 orët e fundit janë bërë 424 mijë e 164 teste, nga të cilat 82 mijë e 180 kanë rezultuar pozitivë.

Kurse numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 83 mijë e 225.

Numri i vaksinave që janë administruar deri më sot në Turqi (doza e parë, e dytë dhe e tretë) është rritur në 141 milionë e 416 mijë e 957.

Klikoni mbi fotografinë për të dhënat e detajuara në lidhje me COVID-19 në mbarë botën:


Lajme të ngjashme