Covid-19 në Turqi (24 nëntor 2021) – 28.285 raste të reja, 175 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi janë regjistruar 28.285 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë që 175 të sëmurë të tjerë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1738225
Covid-19 në Turqi (24 nëntor 2021) – 28.285 raste të reja, 175 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të mërkurën në mbrëmje se 175 pacientë të tjerë e kanë humbur betejën me koronavirusin e llojit të ri (Covid-19).

Në 24 orët e fundit janë bërë 364 mijë e 351 teste, nga të cilat 28 mijë e 592 kanë rezultuar pozitivë.

Kurse numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 28 mijë e 285

Numri i vaksinave që janë administruar deri më sot në Turqi (doza e parë, e dytë dhe e tretë) është 119 milionë e 730 mijë e 97.

Klikoni mbi fotografinë për të dhënat e detajuara në lidhje me COVID-19 në mbarë botën:


Lajme të ngjashme