Koronavirusi në Turqi (9 maj 2021) - Raportohen 15.191 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 283 të sëmurë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë duke e çuar numrin total të vdekjeve në 43.029.

1637000
Koronavirusi në Turqi (9 maj 2021) - Raportohen 15.191 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 283 të sëmurë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë duke e çuar numrin total të vdekjeve në 43.029.

Brenda një dite u bënë 197 mijë e 468 teste dhe u përcaktuan 2 mijë e 102 të sëmurë të tjerë.

Kurse numri i rasteve me koronavirus në 24 orët e fundit ishte 15.191.

Sipas Ministrisë, një total prej 4 milionë e 716 mijë e 918 pacientësh, nga të cilët 25.694 nga e shtuna në të dielë, janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet që nga fillimi i pandemisë.Lajme të ngjashme