Brazil 2014 – Rezultatet dhe programi i të tetave te finaleve

110896
Brazil 2014 – Rezultatet dhe programi i të tetave te finaleve

Rezultatet dhe programi i ndeshjeve për te 8-tat e finaleve te Botërorit 2014 ne Brazil, qe do te zgjasin deri te martën, me 1 korrik, janë:

Rezultatet:

E shtune, 28 qershor:

Brazil – Kili 1-1 (3-2 pas 11-m)
Kolumbi – Uruguaj 2-0

E diele, 29 qershor:

Ora 18.00: Holande – Meksike
Ora 22.00: Kosta Rica – Greqi

E hene, 30 qershor:

Ora 18.00: France – Nigeri
Ora 22.00: Gjermani – Algjeri

E marte, 1 korrk:

Ora 18.00: Argjentine – Zvicer
Ora 22.00: Belgjike – SHBA


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme