Irak – DAESH sulmon trupat irakiane, humbin jetën 11 ushtarë

Në sulmin e organizatës terroriste DAESH të kryer ndaj ushtrisë në lindje të Irakut janë vrarë 11 ushtarë irakianë.

1766223
Irak – DAESH sulmon trupat irakiane, humbin jetën 11 ushtarë

Në sulmin e organizatës terroriste DAESH të kryer ndaj ushtrisë në lindje të Irakut janë vrarë 11 ushtarë irakianë.

Sipas deklaratës së bërë nga Komanda e Operacioneve në Diyala organizata terroriste DAESH ndërmori një sulm në vendbanimin Uzaym të Diyalas, me çrast janë vrarë 11 ushtarë.

Bëhet e ditur se pas sulmit të DAESH-it në zonë u dërgua një delegacion ushtarak i nivelit të lartë dhe se është filluar me hetimin në lidhje me sulmin.Lajme të ngjashme