Merkel poston në llogaritë e saj në mediat sociale mesazhe nga takimi i saj me Presidentin Erdogan

Kancelarja gjermane Angela Merkel bëri postime në llogaritë e saj në mediat sociale nga takimi i djeshëm me Presidentin Recep Tayyip Erdogan.

1720652
Merkel poston në llogaritë e saj në mediat sociale mesazhe nga takimi i saj me Presidentin Erdogan

Kancelarja gjermane Angela Merkel bëri postime në llogaritë e saj në mediat sociale nga takimi i djeshëm me Presidentin Recep Tayyip Erdogan.

Zëdhënësi i qeverisë gjermane Steffen Seibert postoi në Twitter në lidhje me vizitën e Kancelares Merkel në Turqi.

"Vizitë në Turqi ... Kancelarja Merkel u pranua nga Presidenti Recep Tayyip Erdogan. Takimi u zhvillua në rrethin historik Tarabya (Stamboll)," thuhej në postim.

Në një postim tjetër, i cili përfshinte imazhe të sinqerta të Merkel dhe Presidentit Erdogan në Pallatin Huber, zë vend edhe një përmbledhje e deklaratave të Merkel në konferencën për shtyp.

"Kancelarja Merkel bisedoi me Presidentin Recep Tayyip Erdogan, në lidhje me çështje të ndryshme, rëndësinë globale të mbrojtjes së klimës, si dhe rreth më shumë se tre milionë turq që jetojnë në Gjermani", thuhej në postim.

 


Lajme të ngjashme