Afganistan – Sulm me bombë në një medrese, humb jetën një person

Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme të udhëheqjes Talibane, Saeed Hosti deklaroi se sulmi me bombë u krye gjatë një ceremonie fetare të organizuar në një medrese në fshatin Direy të provincës Host.

1716273
Afganistan – Sulm me bombë në një medrese, humb jetën një person

Në sulmin me bombë të kryer mbrëmë ndaj një medreseje në provincën Host të Afganistanit ka humbur jetën një person.

Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme të udhëheqjes Talibane, Saeed Hosti deklaroi se sulmi me bombë u krye gjatë një ceremonie fetare të organizuar në një medrese në fshatin Direy të provincës Host.

Zëdhënësi bëri të ditur se në sulmin në fjalë ka humbur jetën 1 dhe u plagosën 3 persona.

Bëhet e ditur se askush nuk me mori përsipër përgjegjësinë për sulm.

 


Lajme të ngjashme