Sulm në Gjermani, shumë të vrarë dhe të plagosur

Një sulm në kryeqytetin Berlin ka shkatuar 9 të vdekur dhe shumë të plagosur.

633833
Sulm në Gjermani, shumë të vrarë dhe të plagosur

Nëntë persona humbën jetën sot në mbrëmje në orën 20.00 me orën lokale dhe shumë të tjerë u plagosën, pasi një kamion u fut në mes të një turme njerëzish, në tregun e Krishtlindjesh.

Bëhet e ditur se gjendja e shumë të plagosurve është e rëndë

Në skenën e ngjarjes ndodhen shumë makina policie, ndërkohë që ka filluar operacioni për kapjen e shoferit të kamionit.Lajme të ngjashme