Libër ngushëllimesh për viktimat në Nicë nga Ambasada e Kosovës

Ambasada e Francës në Kosovës, nesër do të hape librin e ngushëllimeve për viktimat e sulmit terroristë në Nicë.

531039
Libër ngushëllimesh për viktimat në Nicë nga Ambasada e Kosovës

Sipas njoftimit të Ambasadës, libri i ngushëllimeve do të hapet në ambjentet e kësaj ambasade nga ora 9:00 deri në 17:00.

Riviera franceze e Nicës u përgjak të enjtën pas mesnatës nga një sulm terrorist me kamion, ku mbetën të vrarë 84 persona dhe qindra të tjerë u plagosën.

 Liderët nga e gjithë bota janë solidarizuar me popullin francez për terrorin e asaj nate, duke e dënuar sulmin.Lajme të ngjashme