Psaki: Prioriteti i SHBA-së është siguria e fushave naftmbajtëse

Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Jennifer Psaki në një konferencë për mediat tha se ajo vetë bashkë me gjeneralin Allen dhe ndihmësnënsekretarin e shtetit McGurk do të vizitojnë së shpejti Ankaranë.

150887
Psaki: Prioriteti i SHBA-së është siguria e fushave naftmbajtëse

Ndërsa për ngjarjet e dhunshme në Turqi gjatë protestave të paligjshme me pretekstin e sulmeve të ISID-it, Psaki u shpreh se në përgjithësi ajo mbështet lirinë e shprehjes dhe tubimit dhe u bëri thirrje protestuesve që ti realizojnë në mënyrë paqësore, ndërsa autoritetet duhet të respektojnë protestat që zhvillohen në mënyrë paqësore.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme