Pakistan - 6 të vrarë nga sulmi i një avioni pa pilot

Sipas të dhënave të para sulmi i një avioni amerikan pa pilot që kishte në shënjestër militantët e Talebanit ka shkaktuar 6 të vrarë.

Pakistan - 6 të vrarë nga sulmi i një avioni pa pilot

Sipas të dhënave të para nga sulmi i një avioni pa pilot të SHBA-së dhe që kishte në shënjestër militantët talebanë kanë mbetur të vrarë 6 persona.

Një zyrtar i lartë i qytetit Mir Ali tha se si pasojë e një sulmi të një avioni pa pilot amerikan janë hedhur dy raketa, njëra prej të cilave goditi një shtëpi private. Nga ky sulm humbën jetën 6 persona dhe u plagosën 11 të tjerë shtoi ai.

Sipas informacioneve ky është sulmi i tretë brenda 36 orëve të fundit që forcat amerikane kanë kryer kundër talebanëve në këtë rajon.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme