Irak - Të paktën 16 të vdekur dhe 79 të plagosur gjatë bombardim

Të paktën 16 persona, mes të cilëve dy fëmijë, vdiqën gjatë bombardimeve të kryera nga rebelët gjatë mbrëmjes së djeshme në shumë lagje të Damaskut, njoftoi Vëzhguesi Siriani i të Drejtave të Njeriut (OSDH).

Irak - Të paktën 16 të vdekur dhe 79 të plagosur gjatë bombardim

Sipas OSDH-së, këto bombardime që u zhvilluan nga një brigade e rebelëve islamikë shkaktuan gjithashut 79 të plagosur.

Disa prej të plagosurve janë në një gjendje të rëndë dhe bilanci pritet të përkeqësohet, sipas të njëjtit burim.

Drejtori i OSDH-së, Rami Abdel Rahmane, njoftoi se disa dhjetëra lagje janë prekur nga këto bombardime, kryesisht në pjesën perëndimore dhe qendrore të kryeqytetit.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme