Kievi urdhëron ndërprerjen e luftimeve pranë avionit të rrëzuar

Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko u kërkoi forcave ushtarake të ndërpresin operacionet në zonën e rrëzimit të avionit MH17, njoftoi agjencia ukrainase e lajmeve ”Interfax-Ukraine”.

Kievi urdhëron ndërprerjen e luftimeve pranë avionit të rrëzuar

Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko u kërkoi forcave ushtarake të ndërpresin operacionet në zonën e rrëzimit të avionit MH17, njoftoi agjencia ukrainase e lajmeve ”Interfax-Ukraine”.

“Kam urdhëruar, në një rreze prej 40 kilometra nga vendi i tragjedisë të ndërpriten të gjitha operacionet dhe të ndalet hapja e zjarrit”, theksoi Poroshenko Porochenko gjatë një takimi me ambasadorin malajzian në Kiev.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme