Kosovë - Jahjaga: Po kërkoj zgjidhje e jo zgjedhje

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, deklaroi në një prononcim të enjten për RTK-në se po përpiqet që në takimet me liderët politikë të gjejë zgjidhje e jo zgjedhje.

175577
Kosovë - Jahjaga: Po kërkoj zgjidhje e jo zgjedhje

Megjithatë ajo tha se edhe mospajtimeve politike po ju vjen fundi dhe se duhet të shkohet përpara.

Presidentja Jahjaga vuri në pah se liderët politikë duhet të ulen së bashku dhe të diskutojnë daljen nga ngërçi politik aktual, e mos të shikojnë interesat e ngushta partiake, por interesin shtetëror të vendit.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme