Medipol Bašakšehir prvi put u povijesti osvojio naslov prvaka Turske

Ekipa turskog prvoligaša Medipol Bašaksehira prvi put u povijesti osvojila je titulu prvaka Turske.

1457966

Bašaksehir je sinoć u pretposljednjem kolu Super Lige Turske ugostio ekipu Hes Kablo Kayserispora. Tokom utakmice na stadionu "Fatih Terim" dva puta je nestajalo struje pa je utakmica bila prekinuta. Završena je rezultatom 1:0.

Turski prvoligaš je postao prvak Turske s obzirom na to da je drugoplasirani Trabzonspor poražen od Konyaspora na domaćem terenu rezultatom 4:3.

U 60 godina postojanja Super lige Turske, osvojiti titulu prvaka zemlje za rukom je pošlo samo pet klubova, i to Bešiktašu, Fenerbahčeu, Galatasarayu, Trabzonsporu i Bursasporu. Prema tome, Bašakšehir je šesti klub s titulom prvaka Turske.

Bašakšehir će igrati i final turskog Super kupa protiv pobjednika Ziraat Kupa Turske, u čijem finalu će se sastati Trabzonspor i Alanyasopar.

Osim toga, Bašakšehir nastavlja nizati uspjehe i u UEFA Evropa ligi, gdje je već zauzeo mjesto među 16 najboljih ekipa. U prvom susretu Bašakšehir je pobijedio Kopenhagen rezultatom 1:0, a revanš utakmica je na rasporedu 5. kolovoza.

Istanbul Bašakšehir je mlad klub u odnosu na brojne turske klubove s tradicijom dužom od 100 godina. Osnovan je 1990. godine, a njegov osnivač je tadašnji gradonačelnik Istanbula Nurettin Sozen, odnosno Grad Istanbul.