BiH u poslednjim sekundama meča ostavila dva boda Grcima

Reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu "Georgios Karaiskakis" u Atini u 4. kolu grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. odigrala nerješeno 1:1 sa Grčkom.

Bosna je zaigrala prilično ofanzivnom formacijom, sa dva isturena napadača.

To je, urodilo plodom, pa je BiH dominirala na otvaranju utakmice, a golman Grčke Orestis Karnezis bio je na mukama.

Bolju igru Zmajevi su krunisali sjajnim golom, kojeg je u 32. minuti iz slobodnog udarca postigao Miralem Pjanić.

U drugom poluvremenu su Grci zaigrali za nijansu bolje,Emir Spahić je morao je napustiti teren u 70. minuti zbog povrede, a njegovo mjesto u ekipi zauzeo je Toni Šunjić. Desetak minuta prije kraja utakmice, došlo je do koškanja na terenu između igrača, pa je sudija pokazao crvene kartone Džeki i Papastadopulosu.

Kada su svi mislili da će utakmica završiti pobjedom Zmajeva, u 95. minuti, tačnije 15 sekundi prije kraja, Tzavellas je ostao sam i pogodio za nerješenih  1:1.