Vels ostvario prvu pobjedu u historiji evropskih prvenstava u nogometu

Vels je golovima Bejla i Robson-Kanua savladao Slovačku sa 2:1 i tako zabeležio prvi trijumf u historiji Evropskih takmičenja. Jedini gol za Slovake delo je rezerviste Ondreja Dude.

Vels je golovima Bejla i Robson-Kanua savladao Slovačku sa 2:1 i tako zabeležio prvi trijumf u istoriji Evropskih takmičenja. Jedini gol za Slovake delo je rezerviste Ondreja Dude.

Zanimljiv meč odigrali su Vels i Slovačka, debitanti na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, a pobedu su odneli Ostrvljani - 2:1.

Predvođeni Garetom Bejlom, strelcom prvog gola na meču, Velšani su ostvarili istorijski trijumf i sa puno samopouzdanja nastavljaju takmičenje na Evru.

U drugom meču grupe B, u Marselju,sastali su se  Engleska i Rusija.Na kraju nerešeno 1:1. Engleska je povela  golom Erika Dajera u 73.minuti,izjednačio je Berezutski u 92 minutu meča.

Tagovi: Engleska , Slovačka , Vels