Barcelona bolja od Anadolu Efesa, na kraju 82-77

Košarkaši Anadolu Efesa u okviru  se suočio sa Barcelonom na gostovanju u 21. kola Turkish Airlines lige poraženi su od Barselone , rezultatom 82-77.

1762476
Barcelona bolja od  Anadolu Efesa, na kraju 82-77

Najbolji u ekipi Bacelone bio je  Nikola Mirotić koji je postigao 15 poena, 4 skoka, 1 asistencija; Sertaç Šanlı je igrao sa 13 poena, 7 skokova, 1 asistenciju, a Rokas Jokubaitis 16 poena, 2 skoka i 2 asistencije.

U ekipi Anadolu Efesa Vasilije Micić je postigao 18 poena, 4 skoka, 1 asistencij; Shane Larkin 17 poena, 1 skok, 4 asistencije; Krunoslav Simon je završio sa 12 poena, 2 skoka i 1 asistencijom.

Ovim rezultatom Anadolu Efes je po deseti put poražen poraz u ovoj sezoni u Turkich Airlines Euroligi, dok je  Barselona ostvarila 16. pobjedu.

Trener Anadolu Efesa Ergin Ataman isključen je dvostrukom tehničkom greškom na 7 minuta i 27 sekundi meča treće četvrtine.