Fenerbahče poražen u Istanbulu od Adane rezultatom 2:1

Iznenađenje u 20. kolu turske fudalske  Superlige. Adana je od Fenerbahčea u Istanbulu i  odnijela tri boda slavivši 2:1.

1760362

Mada, ovaj rezultat je više iznenađenje kada se gleda renome dvije ekipe, nego trenutna forma i stanje na tabeli. Ali svakako nisu mnogi očekivali da Fener neće doći ni do boda.Posebno pošto su prvi došli do gola.

Fenerbahče je u 29. minutu poveo golom Valensije koji je bio precizan sa bijele tačke. Ipak, samo pet minuta kasnije iskusni Inler donosi izjednačenje. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1, a na samom startu drugog dijela Belhanda je zatresao mrežu i doneo preokret i vođstvo Adani.

Na kraju pobjeda ekipe sa juga Turske. Ovom pobjedom Adana je preskočila Fener na četvrtom mjestu na tabeli, i sada ima 33 boda, jedan manje od Bašakšehira, i jedan više od Fenerbahčea.

Tagovi: #Fenerbahče