Posljednje stanje COVID-19

Posljednji podaci, statistika, podaci o broju zaraženih i preminulih u svijetu. Uz interaktivnu mapu možete pratiti sve detalje i trenutačnu situaciju u zemljama.

* Ovo su podaci koji se redovno objavljuju od strane Univerziteta John Hopkins. Moguće da za svaku zemlju ne postoje aktualni podaci. Podaci se ažuriraju kako zemlje objavljuju svoje zvanične podatke.
Svijet
Broj zaraženih6.267.488
Preminuli373.961
Oporavljeni2.846.977
Naziv zemljeBroj zaraženihPreminuliOporavljeniAktivno zaraženi
SAD1.837.170106.195599.8671.131.108
Brazil514.99229.341206.555279.096
Rusija405.8434.693171.883229.267
Španija286.50927.127196.95862.424
Ujedinjeno Kraljevstvo274.76238.4890236.273
Italija232.99733.415157.50742.075
Indija190.6225.40891.85593.359
Francuska188.88228.80268.35591.725
Njemačka183.4948.605165.2009.689
Peru164.4764.50667.20892.762
Turska163.9424.540127.97331.429
Iran151.4667.797118.84824.821
Čile99.6881.05442.72755.907
Kanada90.9477.29548.87934.773
Meksiko90.6649.93064.32616.408
Saudijska Arabija85.26150362.44222.316
Kina83.0174.63478.30776
Pakistan72.4601.54326.08344.834
Belgija58.3819.46715.88733.027
Katar56.9103830.29026.582
Bangladeš47.1536509.78136.722
Holandija 46.4425.956040.486
Bjelorusija42.55623518.51423.807
Ekvador39.0983.35819.59216.148
Švedska37.5424.3954.97128.176
Singapur34.8842321.69913.162
Ujedinjeni Arapski Emirati34.55726417.93216.361
Južna Afrika32.68368316.80915.191
Portugal32.5001.41019.40911.681
Švicarska30.8621.92028.500442
Kolumbija29.3839398.54319.901
Kuvajt27.04321211.38615.445
Indonezija26.4731.6137.30817.552
Irska24.9901.65222.0891.249
Egipat24.9859596.03717.989
Poljska23.7861.06411.27111.451
Ukrajina23.6727089.53813.426
Rumunija 19.2571.26613.2564.735
Filipini18.0869573.90913.220
Dominikanska Republika17.28550210.5596.224
Izrael17.10628514.8261.995
Argentina16.8515395.33610.976
Japan16.85189114.4591.501
Austrija16.73166815.593470
Afganistan15.2052571.32813.620
Panama13.4633369.5143.613
Danska11.66957410.362733
Južna Koreja11.50327110.422810
Oman11.437492.6828.706
Srbija11.4122436.6984.471
Bahrein11.398196.6734.706
Kazahstan11.308415.4045.863
Nigerija10.1622873.0076.868
Bolivija9.9823139688.701
Alžir9.3946535.7482.993
Jermenija9.2821313.3865.765
Češka9.2683206.5582.390
Norveška8.4402367.727477
Moldavija8.2512954.5813.375
Gana8.070362.9475.087
Malezija7.8191156.3531.351
Maroko7.8072055.4592.143
Australija7.2021036.618481
Finska6.8593205.5001.039
Irak6.4392053.1563.078
Kamerun5.9041913.5682.145
Azerbejdžan5.494633.4282.003
Honduras5.2022125374.453
Gvatemala5.0871087354.244
Sudan5.0262861.4233.317
Luksemburg4.0181103.83375
Tajikistan3.930472.0041.879
Mađarska3.8765262.1471.203
Gvineja3.706232.0301.653
Uzbekistan3.662152.837810
Senegal3.645421.8011.802
Džibuti3.354241.5041.826
Tajland3.082572.96560
Demokratska Republika Kongo3.070724482.550
Grčka2.9171751.3741.368
Obala Slonovače2.833331.4351.365
Gabon2.655177221.916
Bugarska2.5191401.0901.289
El Salvador2.517461.0401.431
Bosna i Hercegovina2.5101531.862495
Hrvatska2.2461032.07271
Sjeverna Makedonija2.2261331.552541
Haiti2.12444242.056
Kuba2.045831.809153
Somalija1.976783481.550
Kenija1.962644781.420
Estonija1.869681.624177
Kirgistan1.817161.181620
Island1.806101.7942
Maldivi1.77354531.315
Majot1.699211.385293
Litvanija1.675701.236369
Šri Lanka1.63311801821
Nepal1.57282201.344
Slovačka1.521281.366127
Venecuela1.510143021.194
Novi Zeland1.504221.4811
Slovenija1.4731081.3587
Ekvatorijalna Gvineja1.306122001.094
Mali1.26577716472
Gvineja Bisau1.2568421.206
Liban1.22027712481
Etiopija1.17211209952
Albanija1.13733872232
Hong Kong1.08541.03744
Tunis1.0774896069
Letonija1.06624745297
Zambija1.0577779271
Kostarika1.05610669377
Centralna Afrička Republika1.011223986
Južni Sudan994106978
Paragvaj98611477498
Niger9586483955
Južni kiparski grčki sektor94417790137
Sierra Leone86146454361
Burkina Faso8475372074
Urugvaj82322685116
Gruzija78312605166
Čad77865491222
Madagaskar7716168597
Andora7645169419
Nikaragva75935370354
Jordan7399522208
San Marino67142357272
Malta618953475
Kongo 61120179412
Jamajka5869311266
Kanalska Ostrva56045528-13
Mauritanija5302327480
Tanzanija50921183305
Francuska Gvajana4991200298
Sao Tome i Principe4831268403
Reinion471141159
Zapadna obala i Gaza448337273
Togo44213211218
Tajvan*442742312
Cabo Verde4354193238
Uganda417072345
Ruanda3701256113
Ostrvo Men336243093
Mauricijus335103223
Vijetnam328027949
Crna Gora32493150
Jemen3238014229
Liberija28827157104
Eswatini285218994
Malavi284442238
Mozambik254291161
Benin232314386
Burma228613884
Martinik200149888
Farska Ostrva18701870
Mongolija185044141
Zimbabve178429145
Gibraltar170014921
Gvadelup1621413810
Libija15655299
Gvajana153127071
Kajmanska Ostrva14116872
Brunei14121381
Bermudi14099239
Kambodža12501232
Sirija12254671
Trinidad i Tobago11781081
Comoros10622678
Bahami102114843
Aruba1013980
Monako994905
Barbados927769
Angola8641864
Lihtenštajn8215526
Sveti Martin7715602
Burundi6313329
Francuska Polinezija600600
Makao450450
Butan430637
Sveti Martin413335
Eritreja390390
Bocvana3512014
Antigva i Barbuda263194
Sveti Vincent i Grenadini2601511
Gambija251204
Timor-Leste240240
Namibija2401410
Surinam231913
Grenada230185
Nova Kaledonija190181
Laos190163
Kurasao191144
Sveta Lucija180180
Belize182160
Fidži180153
Dominika160160
Saint Kitts i Nevis150150
Grenland130112
Folklandska Ostrva130130
Terks i Kejkos121110
Sveta Stolica120210
Montserat111100
Sejšeli110110
Zapadna Sahara9162
Papua Nova Gvineja8080
Britanska Djevičanska Ostrva8170
Karipska Holandija6060
St.Bartelemi6060
Angvila3030
Lesotho2011
Sveti Petar i Mikelon1010
Solomon Islands0000
Christmas Island0000
British Indian Ocean Territory010-1
American Samoa0000
Antarctica0000
Cook Islands0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Bouvet Island0000