Posljednje stanje COVID-19

Posljednji podaci, statistika, podaci o broju zaraženih i preminulih u svijetu. Uz interaktivnu mapu možete pratiti sve detalje i trenutačnu situaciju u zemljama.

* Ovo su podaci koji se redovno objavljuju od strane Univerziteta John Hopkins. Moguće da za svaku zemlju ne postoje aktualni podaci. Podaci se ažuriraju kako zemlje objavljuju svoje zvanične podatke.
Svijet
Broj zaraženih156.677.623
Preminuli3.269.220
Oporavljeni134.860.437
Naziv zemljeBroj zaraženihPreminuliOporavljeniAktivno zaraženi
SAD33.369.192594.00626.105.4116.669.775
Indija21.485.285234.07117.597.4103.653.804
Brazil15.009.023417.17613.591.3351.000.512
Francuska5.728.090105.8504.786.754835.486
Turska4.977.98242.1874.626.799308.996
Rusija4.855.128112.2464.472.338270.544
Ujedinjeno Kraljevstvo4.428.553127.5834.240.47560.495
Italija4.082.198122.2633.557.133402.802
Španija3.559.22278.7263.239.382241.114
Njemačka3.486.46284.8113.107.300294.351
Argentina3.095.58266.2632.757.230272.089
Kolumbija2.951.10176.4142.773.220101.467
Poljska2.818.37868.9932.546.751202.634
Iran2.610.01873.9062.057.692478.420
Meksiko2.358.831218.1731.879.713260.945
Ukrajina2.097.02445.4511.711.709339.864
Peru1.824.45762.9761.720.66540.816
Indonezija1.697.30546.4961.552.53298.277
Češka1.641.12029.5211.569.86241.737
Južna Afrika1.590.37054.6201.511.90523.845
Holandija 1.538.58917.2691.295.738225.582
Kanada1.265.32024.4891.159.50681.325
Čile1.229.24826.8951.166.22736.126
Irak1.098.18715.673986.13496.380
Filipini1.080.17217.991999.01163.170
Rumunija 1.062.52728.7101.005.62328.194
Belgija1.003.74624.406878.558100.782
Švedska1.002.12114.158827.604160.359
Pakistan845.83318.537743.12484.172
Izrael838.8286.374831.3311.123
Portugal838.47516.988798.95222.535
Mađarska787.64728.297546.246213.104
Bangladeš769.16011.796702.16355.201
Jordan717.9309.014698.20110.715
Srbija697.2416.499653.82136.921
Švicarska669.06710.695599.67758.695
Austrija627.48410.333597.92219.229
Japan616.12310.517542.56963.037
Liban531.2347.415475.38348.436
Ujedinjeni Arapski Emirati530.9441.604511.34018.000
Maroko513.0169.049499.9174.050
Malezija427.9271.610392.55533.762
Saudijska Arabija423.4067.032406.5899.785
Bugarska408.37216.800345.48946.083
Ekvador395.32719.018329.58246.727
Slovačka384.66011.920366.2306.510
Nepal368.5803.529292.49072.561
Panama366.3646.255356.1443.965
Bjelorusija364.9512.602355.5316.818
Grčka355.44510.847320.96623.632
Hrvatska341.0527.355321.75511.942
Kazahstan334.8123.833288.18742.792
Azerbejdžan324.6854.635301.00619.044
Gruzija317.7194.227297.67615.816
Tunis317.01011.208272.50533.297
Bolivija312.40713.123257.27742.007
Zapadna obala i Gaza300.3873.326281.58615.475
Paragvaj291.5406.883241.04043.617
Kuvajt281.7721.621265.53014.621
Dominikanska Republika269.1843.514230.03335.637
Kostarika263.0943.341211.04348.710
Etiopija260.8023.822205.45851.522
Danska256.4822.493243.71810.271
Litvanija254.0914.000228.69621.395
Moldavija252.1535.912242.3633.878
Irska251.4744.921233.98612.567
Slovenija244.5564.282230.6029.672
Egipat234.01513.714175.11745.184
Gvatemala232.4397.677210.36914.393
Jermenija218.3254.192202.27311.860
Honduras216.9645.43979.925131.600
Urugvaj213.4492.972184.50625.971
Katar209.470493198.22710.750
Venecuela202.5782.226185.31215.040
Bosna i Hercegovina200.3538.762163.44528.146
Oman199.3442.083181.69615.565
Bahrein184.697670172.00612.021
Libija179.1933.059165.50410.630
Nigerija165.3012.065155.4247.812
Kenija162.0982.850110.48048.768
Sjeverna Makedonija153.4615.042136.54511.874
Burma142.8743.210131.9997.665
Albanija131.5102.406114.36214.742
Južna Koreja126.0441.860116.0228.162
Estonija124.1471.187114.6188.342
Alžir123.4733.30786.00734.159
Letonija121.5092.178110.9048.427
Šri Lanka119.424734100.88517.805
Norveška115.41176788.95225.692
Kuba112.714701106.4095.604
Crna Gora98.0421.52694.4952.021
Kirgistan97.2781.64090.6115.027
Uzbekistan93.17665788.9753.544
Gana92.82878390.4621.583
Zambija91.9461.25690.264426
Kina90.7394.63685.795308
Finska88.07891946.00041.159
Tajland76.81133646.79529.680
Kamerun74.9461.15270.4973.297
Mozambik70.10881967.6961.593
El Salvador69.9972.14365.5312.323
Južni kiparski grčki sektor68.44232839.06129.053
Luksemburg68.02080164.7272.492
Afganistan61.4552.67353.9614.821
Singapur61.2863160.873382
Namibija49.46067446.9221.864
Bocvana48.41773446.2261.457
Jamajka46.33879821.89323.647
Obala Slonovače46.31529145.764260
Mongolija42.46414227.24215.080
Uganda42.15234541.652155
Senegal40.5781.11639.285177
Zimbabve38.3981.57536.027796
Madagaskar38.33769534.7272.915
Malavi34.1511.15232.135864
Sudan33.6482.36527.2474.036
Maldivi33.3687725.6757.616
Malta30.42041629.744260
Demokratska Republika Kongo30.20177026.3193.112
Australija29.89391028.712271
Angola27.92162224.5032.796
Cabo Verde25.52623022.1053.191
Ruanda25.48633823.8761.272
Gabon23.20114019.7403.321
Sirija23.1911.63117.9323.628
Gvineja22.50514820.0782.279
Reinion21.60115019.8481.603
Francuska Gvajana20.2261049.99510.127
Majot20.1341702.96417.000
Francuska Polinezija18.77614118.61718
Mauritanija18.57645617.817303
Eswatini18.47367117.76834
Kambodža17.6211146.84310.664
Gvadelup15.3602102.24212.908
Somalija14.3687456.1527.471
Mali14.0294938.8784.658
Gvajana13.95731011.7871.860
Andora13.36312712.900336
Burkina Faso13.35316213.11180
Tajikistan13.3089013.2180
Haiti13.16426312.154747
Togo13.06812311.3851.560
Belize12.68232312.27386
Trinidad i Tobago12.3961918.9693.236
Kurasao12.22211311.907202
Hong Kong11.79921011.468121
Papua Nova Gvineja11.63012110.3121.197
Martinik11.558839811.377
Džibuti11.30714811.006153
Kongo 11.0161478.2082.661
Surinam10.8162139.656947
Lesotho10.7493196.4274.003
Aruba10.72110010.482139
Bahami10.7112119.733767
Južni Sudan10.62011510.312193
Benin7.8841007.652132
Ekvatorijalna Gvineja7.6941127.279303
Nikaragva6.9891834.2252.581
Centralna Afrička Republika6.674935.1121.469
Island6.500296.332139
Jemen6.4261.2652.9712.190
Sejšeli6.373285.2771.068
Gambija5.9251755.547203
Niger5.2861924.870224
San Marino5.067904.93542
Čad4.8541704.61272
Sveta Lucija4.602754.415112
Gibraltar4.286944.1884
Burundi4.09367733.314
Sierra Leone4.068793.078911
Kanalska Ostrva4.056863.95614
Barbados3.929453.83153
Comoros3.8471463.68120
Gvineja Bisau3.738673.373298
Eritreja3.734123.602120
Vijetnam3.090352.560495
Lihtenštajn2.961572.84361
Timor-Leste2.87041.4491.417
Novi Zeland2.634262.58226
Monako2.475322.39746
Bermudi2.429302.016383
Terks i Kejkos2.402172.35827
Sao Tome i Principe2.317352.25824
Sveti Martin2.247272.19723
Liberija2.113851.95969
Sveti Vincent i Grenadini1.889121.733144
Sveti Martin1.773121.399362
Ostrvo Men1.590291.54912
Karipska Holandija1.573161.54017
Antigva i Barbuda1.232321.014186
Mauricijus1.216171.11188
Laos1.17701011.076
Tajvan*1.173121.07586
Butan1.16111.028132
St.Bartelemi9741462511
Farska Ostrva66816625
Kajmanska Ostrva54525367
Tanzanija50921183305
Wallis and Futuna445744394
Brunei22832187
Britanska Djevičanska Ostrva216119124
Dominika17401722
Grenada16011581
Fidži12938442
Nova Kaledonija12405866
Angvila9503560
Folklandska Ostrva630630
Makao490490
Saint Kitts i Nevis450441
Grenland310310
Sveta Stolica2701512
Sveti Petar i Mikelon250250
Solomon Islands200200
Montserat201190
Zapadna Sahara10181
Vanuatu4130
Marshall Islands4040
Samoa3021
Saint Helena2020
Micronesia1010
American Samoa0000
Antarctica0000
Bouvet Island0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Cook Islands0000
British Indian Ocean Territory010-1
Christmas Island0000